Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Cupare urechi - Italia
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Buna! Ma poate ajuta cineva cu informatiile de contact al unui doctor veterinar din Bucuresti care poate face o operatie de cupare a urechilor? Am un pitbull de 5 luni si 10 zile, momentan locuiesc in Italia dar voi ajunge in tara peste 2-3 saptamani, cainele deja va avea 6 luni. Doresc sa fac acest lucru ptr ca are urechile foarte lungi si seamana cu un labrador.

De asemenea voi avea nevoie si de adeverinte semnate de medicul veterinar ptr a nu avea probleme in Italia cand ma intorc. Va multumesc!
Daca ai putintica rabdare sa cauti cu siguranta ai sa gasesti toate informatiile de care ai nevoie.
Aici ai direct link la functia de cautare: http://pitbullclub.ro/search.php

Spor!
Legat de adeverinte, poti obtine orice de la medicii nostri veterinari. Sa ai grija sa o traduci si legalizezi sa nu aiba ce cârai italienii, desi n-am auzit niciodata sa aiba cineva probleme din cauza asta.
Ne poti arata o poza cu patrupedul tau..? de spui u ca are urechile chiar asa de mari..?
Nu are nimeni treaba ca este cupat, poate doar intreba daca este cupat la ei (in caz ca acolo este interzis) . Intrebari ar putea sa apare doar in caz ca are semne de violenta, cel putin asta am vazut in Austria la cineva care a trebuit sa explice de ce are acele semne.

Eu unu am zburat cu el pe cateva aeroporturi din Europa si niciodata nu m-au intrebat de ce este cupat

Eu unu nu cred ca vei primi insa ceva la mana (adeverinta) de la nici un medic , este ilegal, asta ar insemna ca sa isi faca singur o plangere penala
Nu este ilegala daca este facuta din cauza unei probleme a cainelui. Asta e si portita pe care se bazeaza toti crescatorii de amstaff care defileaza cu caini cupati prin expozitii.
sant o gramada de caini cupati si in italia.