Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Spike [Bucuresti]
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2
Salut eu sunt Robert am 16 ani si curand mi-am cumparat un pitbull pe nume Spike , are 2 luni jumate si este foarte energic . Mai jos sunt si parintii , sper sa va placa
Este frumos, sa-ti traiasca, sa te bucuri alaturi de el.
papusel ,frumusel cum sunt toti cat sunt mici ,sa fie sanatos:))
Foarte Frumos, sa-ti traiasca.
Multumesc mult
Sa-ti traiasca. este forate frumos , imi place cum tine urechile
Foarte frumos spune si tu mai multe despre alimenteatie
Ii dau 3-4 mese pe zi , deocamdata numai bobite royal dar pe viitor o sa ii dau si altceva
De multe ori când mă joc cu el , nu mereu mă apucă de pantaloni sau de mâna su nu se potoleşte până nu vede lesa , este normal sa fie asa când este mic sau l.am învăţat eu prost , are doar 3 luni şi jumate
L-ai invatat prost. Nu il lasa sa faca chestia asta.
Cand vezi ca da sa muste, spui "nu" ferm si il indepartezi.

Ar fi bine sa pui accent pe chestia asta si sa inlaturi obiceiurile proaste acum cat e mic. Cand creste mai mare o sa fie greu si nu cred ca e placut deloc sa ai un caine matur si tantalau care musca, se urca cu labele pe tine, trage de haine etc.
Am făcut şi asa dar insistă mereu , o sa încerc sa fac asta mereu sper sa îl dezvat
Fii constant si ai rabdare. Problemele de comportament si obiceiurile proaste nu sunt ceva ce se remediaza instant. Dureaza dar se rezolva
Ok mulţumesc pentru sfat
Frumos , sper sa mai pui poze ca sa ii vedem evolutia
Facute acum
Pagini: 1 2