Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Banda de alergat
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2 3
Daca as pune cainele sa alerge/mearga pe banda de alergat ar fi o problema??
(12-13-2013, 03:31 PM)paulbaiatbun a scris: [ -> ]Daca as pune cainele sa alerge/mearga pe banda de alergat ar fi o problema??

Depinde de varsta cainelui si de intensitatea antrenamentului, durata etc, daca e matur e ok
Cand intrebi ceva incearca sa descrii problema. Nu stie nimeni ce varsta are cainele tau, ce banda folosesti, cum intentionezi sa o folosesti etc sa iti poata raspunde.
Pai dupa varsta de 2 ani si intetionez foarte putin pentru masa musculara, mai mult pentru a avea un antrenament propriu zis, cam 30-60 min pe zi.
daca incepi cu incetul nu are nik..
La primavara,iarna nu se fac antrenamente cu cainele,cel putin din cate stiu eu.
(12-13-2013, 08:40 PM)Alex. a scris: [ -> ]La primavara,iarna nu se fac antrenamente cu cainele,cel putin din cate stiu eu.

Dc nu se fac iarna..?dar trasul la sanie..ce e?)
(12-13-2013, 04:29 PM)paulbaiatbun a scris: [ -> ]Pai dupa varsta de 2 ani si intetionez foarte putin pentru masa musculara, mai mult pentru a avea un antrenament propriu zis,

E foarte bine. Documenteaza-te din timp sa stii ce presupune un antrenament, cum se face. Sunt pe forum cateva discutii si chiar programe pentru antrenament. Da o geana pe ele.
(12-13-2013, 11:34 PM)Mihai a scris: [ -> ]Dc nu se fac iarna..?dar trasul la sanie..ce e?)

pentru ca iti poate face o pneumonie de toata frumusetea Mihai. au blana foarte scurta si de asta, este exact acelasi lucru cum ai alerga cu o geaca pe tine,ai transpira si dupa aia ai Sta in tricou afara.
Dar daca ti cainele in apartament,eu unu zic ca merita sa il pui sa alerge pe banda.
Eu cred ca organismul se autoregleaza si adapteaza. Daca tii cainele in casa, il scoti doar 2 ore pe zi si in alea 2 ore il pui la tras e posibil sa-ti faca pneumonie, rosu in gat etc insa un caine care sta toata ziua afara n-o sa aiba niciodata astfel de probleme.
(12-14-2013, 10:07 AM)NICK a scris: [ -> ]Eu cred ca organismul se autoregleaza si adapteaza. Daca tii cainele in casa, il scoti doar 2 ore pe zi si in alea 2 ore il pui la tras e posibil sa-ti faca pneumonie, rosu in gat etc insa un caine care sta toata ziua afara n-o sa aiba niciodata astfel de probleme.

Da Nick, bn zici,cei ce stau afara sunt caliti, si omul daca il scoti afara imbracat subtire..si il scoti afara la munca de transpira se inbolnaveste..am eu niste tiganusi aicea unde stau eu, iara desculti umbla prin zapada..si nu au nici pe dracu:))
Pai aia sunt caliti ca ceapa in tigaie Mihai :)))
(12-14-2013, 11:52 AM)Alex. a scris: [ -> ]Pai aia sunt caliti ca ceapa in tigaie Mihai :)))

Adevarat)))
Stie cineva de unde as putea cumpara o banda mecanica de calitate?
Pagini: 1 2 3