Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Negri (Resita)
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2 3
Salutare ea e Negri si are aproape 5 ani :).
Ce parere aveti ?
(E gestanta in a 2-a saptamana)
frumoasa...sa iti traiasca...
Sa fie sanatoasa,ped?
misto tiganca,frumoasa rau...are un cap ....ceva detalii despre alimentatie?monta poate? :)
Ped nu.
Alimentatie : Pedigree boabe , conserve din carne de vanat si cal inmuiate cu 3 oua crude in fiecare zi ..

monta :
(05-10-2013, 04:17 PM)Loky a scris: [ -> ]Ped nu.
Alimentatie : Pedigree boabe , conserve din carne de vanat si cal inmuiate cu 3 oua crude in fiecare zi ..

monta :

renunta la pedigree, nu e o mancare buna, iar 3 oua pe zi.. e ft mult.
arata foarte bine tiganca ta.sa iti traiasca!
aa,foarte tare si masculul cu care ai facut monta,la ce pret vor fi puii?
(05-10-2013, 04:26 PM)mario238 a scris: [ -> ]renunta la pedigree, nu e o mancare buna, iar 3 oua pe zi.. e ft mult.

Si cu ce sa schimb pedigree-ul ? mare diferenta intre ele nu e... majoritate sunt la fel..
si in legatura cu ouale... Eu mananc 10-15 oua zilnic :| ...
Nu e mult... pt. ca ii dau 3 albuse si 1 galbenus...
Crezi ca arata asa daca ii dadeam o alimentatie de paine cu zeama ?
(05-10-2013, 04:29 PM)PitbullOwner a scris: [ -> ]arata foarte bine tiganca ta.sa iti traiasca!
aa,foarte tare si masculul cu care ai facut monta,la ce pret vor fi puii?

100/150 euro ... depinde de persoana :).
ouale sunt ok dar in schimb eu stiam ca se dau de preferat fierte pt o digestie mai usoara/mai rapida.poti eventul sa ii amesteci 3 albusuri fierte cu un galbenus crud.u faci cum crezi,nu te judeca nimeni.in privinta mancarii pt caini(boabe) sunt de aceeasi parere,se aseamana toate intre ele cu mici diferente normal dar niciuna,parerea mea nu si justifica pretul.bafta cu tiganca
Mersi :), da ai dreptate in legatura cu boabele , dar am specificat ca le amestec impreuna cu carnea si putina paine.. nu ii le dau seci sa le manance :), nu le simpte prea mult.
O zi buna!
(05-10-2013, 04:30 PM)Loky a scris: [ -> ]Si cu ce sa schimb pedigree-ul ? mare diferenta intre ele nu e... majoritate sunt la fel..
si in legatura cu ouale... Eu mananc 10-15 oua zilnic :| ...
Nu e mult... pt. ca ii dau 3 albuse si 1 galbenus...
Crezi ca arata asa daca ii dadeam o alimentatie de paine cu zeama ?

faza e ca ai putea sa ii dai bosch macar, o mancare buna la un pret rezonabil, iar 3 oua e mult, dar daca ii dai 3 albusuri si un galbenus asa e mai bine. dar tu vb serios ca mananci 10-15 oua zilnic??
De unde stii ca e gestanta in a doua saptamana? :))
(05-10-2013, 07:37 PM)mario238 a scris: [ -> ]faza e ca ai putea sa ii dai bosch macar, o mancare buna la un pret rezonabil, iar 3 oua e mult, dar daca ii dai 3 albusuri si un galbenus asa e mai bine. dar tu vb serios ca mananci 10-15 oua zilnic??

da, am fost sportiv de performanta... si am ramas cu obisnuinta.

// De unde stiu ?
(05-10-2013, 08:33 PM)Loky a scris: [ -> ]da, am fost sportiv de performanta... si am ramas cu obisnuinta.

// De unde stiu ?
mnah, e ok, tu stii mai bine ce e bine si ce nu pt tine.
se mananca si 20-25 de oua pe zi daca faci culturism sau alt sport care te solicita fizic foarte mult
cum ziceau colegii,schimba pedigree-ul cu orice altcv asemanator la pret daca nu vrei sa dai bani multi pe boabe...bosh e ok,eu acum ii dau bosh maxi jr...dar daca raman fara(ca se intampla sa nu ajunga coletul la timp) ii dau orice alte boabe in afara de pedigree(experienta neplacuta,acum 3 luni i-am dat pedigree si dupa 3 zile de pedigree mi-a vomat tot ce mancase in ziua respectiva si nedigerat...am tras aproape o sapt cu el cu orez fiert cu piept de pui si tot portii mici,ca sa nu mai zic ca se ridica din pat numai sa-si faca nevoile)
Pagini: 1 2 3