Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Boyka
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2 3
Salut, el este Boyka, are 3 luni. Ce parere aveti de el?

O sa mai postez poze cu evolutia lui.
Topicul l-am mutat, deocamdata, aici.

Da-ne detalii despre el, parinti, ca ce rasa l-ai cumparat, etc.

Sa fie sanatos!
ea este mama,cu tatal nu am poze,mi s-a spus ca e labrador.
Are 3 luni, 11 kg, este foarte jucaus si ascultator, m-ai are si apucaturi cand maraie si latra si se enerveaza pe foarte multe lucruri
nu vreau sa fiu nepoliticos,e foarte frumos catelul si nu mi se pare a fi neglijat...DAR mie numai a labrador nu-mi seamana,e adevarat ca nu stiu foarte multe despre labradori insa stiu suficiente incat sa pot spune ca al tau nu e labrador :)
si tu cu ce crezi k ar putea fi facut? nici stapana mamei nu stie pentru ca a fost dusa la monta de colega ei de apartament fara stirea ei, si iar fi spus ca tatal e labrador.
Voi nu sunteti sanatosi?
Imperecheati rase cu temperament ca pitbull,amstaff cu rase domoale precum labrador?!

+Mai si spui ca monta nu a fost accidentala.

Nu am nimic impotriva montelor intre pit si amstaff dar asa ceva mi se pare sub orice critica.

De catel ce sa zic multa santate!!

Te intreb si eu,cat ai dat pe el?
Eu nu am stiut nimic, si subliniez nici stapana mamei lui nu a stiut, pentru k nu ar fi permis, colega ei a vrut sa ii faca rau. Inafara de par nu are nimic de la labrador.
Ok,dar stai calm nu o sa iasa in veci un pitt latos!! e imposibil sa fi luat doar parul.

Imi zici te rog cat ai dat pe el?
nu conteaza suma, l-am luat de la o prietena pentru ca mi-a placut.
Frumusel catelul, sa iti traiasca, dar de ce l'ai cupat?
(03-18-2013, 07:26 PM)a.razvan a scris: [ -> ]Frumusel catelul, sa iti traiasca, dar de ce l'ai cupat?

mersi, si al tau e frumos.urechile le-am cupat pentru ca le tinea urat
(03-18-2013, 06:15 PM)Buzz a scris: [ -> ]nu vreau sa fiu nepoliticos,e foarte frumos catelul si nu mi se pare a fi neglijat...DAR mie numai a labrador nu-mi seamana,e adevarat ca nu stiu foarte multe despre labradori insa stiu suficiente incat sa pot spune ca al tau nu e labrador :)

in comentariul de mai sus, despre tatal lui mi sa spus k e labrador nu despre puiut.
eu am replicat doar asupra a ceea ce ai zis tu si anume ca l-ai luat ca si labrador,asa ti s-a zis ca e catelul...ideea in sine este ca acel catel(foarte simpatic) nu va niciodata nici pitt si nici labrador...un metis(mixt,corcitura,s.a.m.d) intre 2 rase care n-au nimic in comun...va lua cel mai probabil trasaturi de la ambii parinti ceea ce iara nu e bn dar ce sa-i faci...puiutul n-a gresit cu nimic.sper doar sa ai grija de urecheat ca e simpatic...

PS:imi cer scuze,am recitit topicul si am vazut ca despre tata era vb a fi labrador
Eu nu inghit povestea cu luatul cainelui si dus la monta cu oricare alt caine, de o prietena a stapanei sa-i faca rau.
Ce pana mea, avem 15 ani? Cum sa-si permita cineva sa faca asa ceva? Traim in jungla unde fiecare face cum considera, fara consecinte? Greu de crezut!

Catelul intr-adevar, n-are nicio vina. Tu insa informeaza-te bine despre dresaj si psihologie canina pentru ca este posibil sa aiba dezechilibre. Sunt 2 rase total diferite si te poate surprinde.

Sa fie sanatos si sa ai grija de el in continuare!
(03-19-2013, 12:56 PM)ale a scris: [ -> ]Eu nu inghit povestea cu luatul cainelui si dus la monta cu oricare alt caine, de o prietena a stapanei sa-i faca rau.
Ce pana mea, avem 15 ani? Cum sa-si permita cineva sa faca asa ceva? Traim in jungla unde fiecare face cum considera, fara consecinte? Greu de crezut!

Catelul intr-adevar, n-are nicio vina. Tu insa informeaza-te bine despre dresaj si psihologie canina pentru ca este posibil sa aiba dezechilibre. Sunt 2 rase total diferite si te poate surprinde.

Sa fie sanatos si sa ai grija de el in continuare!
crezi ce vrei.
eu am cerut pareri despe catelus.
si in privinta dresajului stai linistit ca desii are 3 luni stie forte multe lucruri sa faca.

Pagini: 1 2 3