Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: Harri (Bucuresti)
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2
[attachment=775]Am si eu o nelamurire...am fost astazi la vet sh doctorita(cam dezinteresara) dupa ce i a facut vaccinul mi a spus k nu am voie sa l scot afara pana pe 24 oct sh de asemenea sa nu i fac baita tot pana atunci...mai trebuie sa i fac un vaccin pe 10 oct! nu e bolnavior sh nici viermisori nu are....nu inteleg dc tre sa l tin asa mult in casa....va avea aproape 4 luni in oct...e normal sa scoti cainele prima data afara abia la 4 luni???
postez niste poze cu el...iar despre parinti..nu am poze cu ei..doar i am vazut( catelusul este din constanta)
Asculta ce zice. Nu il scoate decat foarte rar pana termini schema de vaccinuri pentru ca sistemul sau imunitar este slab.

Daca totusi o sa-l scoti cateodata ai grija sa nu intre in contact cu alti caini.
Apropo e o scumpete asta micu, sa ai grija de el
Idem igor.... nul lasa se se apropie de alti caini.
Ps: Din ce oras sunteti si cum il cheama
Bucuresti ...se numeste harri m am inspirat de la badr harri mersi de sfaturi
Eu am un Amstaff de 3 luni si de asemenea nu am putut sa il scot afara din curte pana acum o saptamana...Doctorul mi-a spus ca este vorba despre vaccinul contra Parvovirozei care se face in trei doze, de la o luna pana la 3 luni...Acum depinde cand ai inceput tu sa ii faci vaccinul. Oricum iti urez multa bafta, sa fie sanatos si sa te bucuri de el.
Eu o scot pe a mea afara, mentionez ca nu foarte des, dar facem ceva plimbari, sambata am dus-o cu mine la meci si toate astea dupa 2 saptamani de la primul vaccin...si nu are absolut nicio problema, avem aproape 2 saptamani de iesit afara!
N am mai postat de mult aici...acum baietelul meu are aproape 4 luni..deja ies cu el in spatii amenajate pt catei...interactioneaza destul de bn sh e prietenos..problema e k in casa lucrurile se schimba...nu l pot invata sa sh faca nevoile afara( numai pe balcon) sh musca tot timpul...e foarte incapatanat...cum as putea sa l mai potolesc...mi ar prinde bn niste sfaturi!
sa facut mare si frumos
referitor la dresaj uite aici
http://pitbullclub.ro/Forum-dresaj-pitbull
Veterinaru stie ce zice nu il scoate pana nu termini schema de vaccinuri , sau daca nu ai rabdare nu are voie sa linga/pape nimic de afara si nici un contact cu alti caini. Nu ii lua in seama pe cei ce zic sa il scoti, stiu prea multe cazuri de moarte la 3-5 luni pentru ca posesorii au fost iresponsabili si au zis :aaaaa nu are nimic.BA ARE!
Foarte frumos urecheatu`
sa te bucuri de el.

Mihai Bogdan

daca ai avut parerea ca medicul a fost dezinteresat schimba-l dar eu zic sa-l asculti pentru ca daca nimeresti un parvo o sa zici ca el a fost de vina

oameni buni dc dati exemple ca e bine sa-l scoti dar mai rar? voi a-ti avut noroc dar daca se intampla sa ia un paervo si acum era amintire? ca a-ti riscat e treaba voastra dar NU e indicat sa-l scoti inainte sa termini toata schema de vaccine!!

nu e de ajuns sa stea departe de caini, e de ajuns sa miroasa un rahat cu parvo sau alte boli si deja ramane o amintire
catelul nu se scoate din casa pana nu trece de perioada de vaccinari, cine il scoate, il scoate pe proprie raspundere dar sa nu va para rau daca pateste ceva urecheatul vostru....cum a precizat si plimbvaca...
inseamna ca te`ai apucat tarziu de vaccinare ....ai rabdare cu catelu` ..ai multi ani de akm incolo sa`l plimbi :))
Auzi imi poti spune si mie de unde l-ai luat ca eu cred ca este frate cu Tyson
Defapt nu are cum acum am vazutcand i-ai facut prezentare dar seamana mult cu unul din fratii lui :x
Referitor la prima poza , nu-i mai pune ham-ul pana la 1 an. Cat e mic ii deformeaza coloana.
Pagini: 1 2