Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: metis cred .. astept pareri :)
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Alina este numele meu, povestea a ineceput in spatele blocului in Craiova
fiid iubitoare de animale "aveam" un maidanez pe care il hraneam in fiecare zi cand plecam la munca, toate bune si frumoase pana in acest punct
Intr-o zi avand mancarea preegatita pentru febletea mea, observ un pui care abia se tinea pe picioare care cersea ceva de la toata lumea dar toti il ignorau sau ii aplicau corectii
Am gandit ca trebuie sa manance el primul asa ca m-am dus spre el cu mancarea pregatita pentru ''Bula'' maidanezul de suflet
Saracul pui a primit o corectie zdravana imediat ce m-am intors cu spatele, gandind ca totul este in regula,am incercat cumva sa il salvez si am reusit
atunci mi-am spus ca merita mai mult catelul respectiv am placta la munca cu gandul ca o sa-l regasesc in cartier si o sa-l duc la casa, impropriu spus penrtu ca era un santier in constructie
Mare a fost dezamagirea atunci cand nu l-am mai gasit cautantu-l indelung cateva zile intreband in stanga si in dreapta daca l-a vazut cineva, dar si mai mare bucuria atunci cand l-am regasit dupa 6 zile in fata unui petshop din cartier de unde obisnuiam sa cumpar mancare pe care o imparteam cainilor fara stapan
Cu o nebunie pe care doar un iubitor de animale poate sa o aiba l-am luat imediat, bagat in masina, mers acasa, baita, vizita la veterinar deparazitat extern, curelusa purici jucarii, etc
in urmatoarea saptamana starea lui s-a ameliorat i-au fost administrate vaccinurile si restul
Locul lui oricum era la casa un caine de curte, acolo a si ajuns
Martirisesc ca nu a primit o atentie deosebita asa cum poate merita, dar era mai mult decat in cartier sau lovit de vre-o masina, de de 2-3 ori pe sapt ajungeam si noi la casa
A fost hranit in mare parte cu hrana uscata de o caliate inferioara si paine, punand asta in seama unor vecini carora l-am dat sarcina respectiva , la sf de sapt primea si ceva mancare gatita special pe el tacamuri de pui oase de vita facute ciorba
Asta este povestea catelului meu ALEX
In continuare voi atasa 2-3 poze pe care sper sa le gasesc ,ceva mai vechi sigur , momentn nu sunt pregatita am gasit forumul pe google
Alex are un an si ceva avand in vedere data la care l-am gasit , am inteles de la veterinar ca ar avea in jur de 1 an 4 luni pentru ca atunci cand l-am dus prima data avea inca dintii de lapte nu incepusera sa se schimbe
Veterinarul si restul persoanelor care l-au vazut spun ca are sigur gena de amstaff, las asta la aprecierea voastra

İmage
İmage

Astea sunt pozele pe care le am momentan nu l-am supus unei sedinte foto :) intre timp a mai pus ceva pe el pare mai barbat :)
Astept pareri , si aduc multumiri acestei comunitati !
Bine ai venit ! Frumos gestul tau,despre caine nu pot spune decat ca nu este Amstaff dar imi place,e dragut sa iti traiasca!
bv.se vede ca ai suflet mare.nu are nimic cu amstaff dar asta nu cred ca conteaza pentru tine.sa iti aduca numai bucuri si sa fie sanatos
bravo..frumos catel..
Salutare
Gestul tau este intradevar extraordinar de frumos. Dar nu prea inteleg prezentarea cainelui pe un forum de pitt/amstaff...?
Pai omului i s-a zis ca acel caine are si gene de amstaff. Si nu zic nu, e posibil sa fi avut vreun stra-stra bunic amstaff, nu se stie niciodata :) Ceva ceva acolo are :)
Pare fericit catelu deci e totul ok .. mie imi place e simpatic .. si te felicit pentru bunatatea si sufletu tau
cam rea teo
Va multumesc tuturor pentru implicare, nu tineam neapat sa am un caine de rasa sau macar un metis. Alex este cainele meu si il iubesc neconditionat
avand in vedere ca erau ceva voci care imi spuneau ca are ceva gene, cautand pe google si gasind aceasta comunitate am zis ca sunteti in masura sa i-mi ''infirmati auzitele'' :)

Am inteles, nu are nici o treaba cu rasele de care se ocupa acest forum
Poate intr-o zi voi avea ceva autentic sa prezint aici, pana atunci o sa treaca ceva timp, deja am doua sufete in grija de care nu pot sa ma ocup asa cum mi-as dori ... si puiul din pozele urmatoare este tot un metis luat tot de suflet din conditii oarecum mizere

İmage
İmage
İmage

Daca tot am postat aiurea intr-un forum dedicat imi cer scuze !
poveste inceputa trebuia sa aiba un sfarsit
Multumesc pentru gazduire, caini frumosi si sanatosi tuturor !
Sincer eu te felicit pentru ceea ce faci,dar nu intelegeam banuiam eu ca ti-ar fi spus cineva ca are gene de amstaff sau pit de aceea am intrebat.