Forum Pitbull Romania

Versiunea integrala: salutare prieteni
In acest moment vizualizezi o versiune simplificata a continutului. Vezi versiunea integrala cu formatarea adecvata.
Pagini: 1 2 3
Gianni sunt eu, imi plac cainii pit de mult..dar niciodata n am putut sa am unul pentru ca am fost mereu ocupat cu scoala. Caini am de mult, in general caini mari am avut. Recent am considerat ca pot sa tin si un caine ce mi place mult si anume pitbull. Catelusa mea are acum 6 luni, o cheama Kara si e o dragalasa. Pt cei care au citit ce am postat eu numit "help" sa stiti ca nu era in plan sa deranjez si nici sa fiu luat de sus cu remarci. E destul ca sunt luat de sus aici cand citesc " membru amator" doar pentru ca sunt nou . Si poate eu ma pricep la dresaj mai bine decat multi care sunt pro. IN FINE. Am fost inteles gresit, nu am intrat "in forta" cu topicu despre monta ca sunt samsar sau ceva de genu. Citeam ca a zis cineva ca BLUE inseamna $$$. Pentru mine blue inseamna un pitt frumos si dezvoltat. Si daca o sa mai fim "prieteni" o sa va arat ca dupa ce o sa am pui cu kara si o sa pastrez un mascul cu "aspect cat mai blue" restul donez celor care isi doresc pitt si nu au bugetul necesar. sunt destui , trust me. DECI, am zis ca vreau sa gasesc de acum un iubit pt ea deoarece un amic a amanat si a amanat pana a intrat cateaua in calduri si atunci pe ultima suta de m. nu a gasit ce ii placea. Oricum nu o dau la primu ciclu la monta ca doar nu sunt tembel. Si cred ca nici la al doilea.. sa vad cum creste, cum "merge". Si pt ca blue pitt sunt rari am zis sa imi fac prieteni care detin asa ceva de acum..ca na, nu strica.
Cateva poze cu kara, va salut [attachment=12247]
Bine ai venit, frumoasa Kara sa iti traiasca, nu deranjezi pe nimeni, asa suntem noi cei de aici, ii luam la intrebari pe toti noi veniti, asta nu trebuie sa te deranjeze. Ne poti da mai multe detalii despre Kara, alimentatie, parinti, dresaj, etc.
(10-31-2012, 04:19 PM)GianniGianni a scris: [ -> ]Si poate eu ma pricep la dresaj mai bine decat multi care sunt pro. IN FINE.

Of, de cand asteptam un asa priceput sa dea explicatii celor ce au nevoie.

Cat despre monta, bafta. Daca ti la sanatatea catelusei tale, faci monta dupa 2 ani, adica dupa al 3lea ciclu de calduri
Frumoasă căţeluşa ta, dar Omule făi o poză două şi din faţă căţeluşei să o vedem mai bine.Iar obsesia ta cu un pui blue e cam fără rost,nu au nimic special ăia blue
Bine ai venit....

Frumoasa Kara sa-ti traiasca
(10-31-2012, 04:42 PM)ale a scris: [ -> ]Of, de cand asteptam un asa priceput sa dea explicatii celor ce au nevoie.

Cat despre monta, bafta. Daca ti la sanatatea catelusei tale, faci monta dupa 2 ani, adica dupa al 3lea ciclu de calduri

eu ma gandeam la al 3 lea ciclu. daca e complet dezvoltata. vedem
(10-31-2012, 04:42 PM)ale a scris: [ -> ]Of, de cand asteptam un asa priceput sa dea explicatii celor ce au nevoie.

un asa priceput? saracutul de tine ) mai citeste o data ce am vrut sa zic poate intelegi.totusi, hai sa iti usurez munca ca e greu, "pe lume ye multe lucruri si e grele". am intalnit "dresori" cica experimentati, PRO, cer de la 500 eur in sus si dupa 2 luni dupa ce au adus cainele acasa refuzul alimentelor de la strain sau dupa jos pe strada era deja istorie. Kara de la 3 luni mananca doar cand aude la mine "ai voie" sau "liber" . asta e doar un exemplu. sper ca acum intelegi ce vreau sa zic. probabil si tu esti un mic pro din asta de ma iei peste picior. oricum eu te salut
Ai șanse mari ca Blue X Blue să nu = Blue
(10-31-2012, 05:23 PM)Aragon a scris: [ -> ]Frumoasă căţeluşa ta, dar Omule făi o poză două şi din faţă căţeluşei să o vedem mai bine.Iar obsesia ta cu un pui blue e cam fără rost,nu au nimic special ăia blue

nu prea am poze.o sa fac. acum sa recunosc dc evit sa fac poze din fata. catelusa mea are un defect. am acceptat sa ii cupeze urechile un veterinar gasit printr un prieten. mi a spus ca stie si ca a mai facut. NU LE A TAIAT BINE. e vizibila diferenta intre ele. si s a vindecat greu motiv pentru care nu merg la un vet priceput sa le corecteze. nu vreau sa o vad iar pansata chinuindu se.
gianni este fata ale .
(10-31-2012, 06:58 PM)alex_pitbull55 a scris: [ -> ]Bine ai venit....

Frumoasa Kara sa-ti traiasca

multumesc frumos.
(10-31-2012, 09:25 PM)GianniGianni a scris: [ -> ]nu prea am poze.o sa fac. acum sa recunosc dc evit sa fac poze din fata. catelusa mea are un defect. am acceptat sa ii cupeze urechile un veterinar gasit printr un prieten. mi a spus ca stie si ca a mai facut. NU LE A TAIAT BINE. e vizibila diferenta intre ele. si s a vindecat greu motiv pentru care nu merg la un vet priceput sa le corecteze. nu vreau sa o vad iar pansata chinuindu se.

Man e a ta cateaua? Ite e draga? Asta e pui pozele supi din start ce s-a intamplat cu urechile si asta e. Gresala unui asa zis veterinar nu face sa fie un caine urat. Cine vrea sa o vada din fata nu vre neaparat sa ii vada cupajul sunt alte treburi de vazut piep cap etc.
Bafta multa si respect maxim
(10-31-2012, 04:27 PM)Miha A-staff a scris: [ -> ]Bine ai venit, frumoasa Kara sa iti traiasca, nu deranjezi pe nimeni, asa suntem noi cei de aici, ii luam la intrebari pe toti noi veniti, asta nu trebuie sa te deranjeze. Ne poti da mai multe detalii despre Kara, alimentatie, parinti, dresaj, etc.

Kara a ajuns la mine brusc, ca sa zic asa.cautam pitt, un prieten mi a zis ca la el la tara e un baiat care se ocupa, m am urcat in masina si am plecat. din 5 pui kara a venit la mine la picior.am luat o si am plecat.n am stat mai mult de 5 min in curte la om. Mama ei este de talie inalta, destul de groasa.neagra , adusa din Ungaria spunea baiatul.arata frumos si avea capul mare , destul de mare pentru o catea.bine, avea urech
ile taiate langa cap direct cred ca si din cauza asta parea asa mare capul. cat am stat ma fixa cu privirea.era legata si ceva imi spune ca daca era libera era agresiva. tatal era prezent si el la ceva distanta. alb cu putin negru. o frumusete, avea pata neagra pe cap, ii ocupa un singur ochi.o frumusete.mai mult nu stiu. alimentatie: Mananca orice..in functie de ce chef are mama). pilaf cu tacamuri sau aripioare si morcov si cartof sau boabe si conserve. o data pe saptamana galbenus de ou cu branza de vaca facuta pasta.si pastile : calciu cu vitaminte.dar cu pauza mare sa nu ii afecteze ficatul.
(10-31-2012, 09:24 PM)ChrysaB a scris: [ -> ]Ai șanse mari ca Blue X Blue să nu = Blue

sper sa am noroc. vreau sa o tin pe kara 4ever si un mascul ..din ea si sa fie blue. poate poate cu putin noroc.. iese macar unu'
(10-31-2012, 09:25 PM)nicu a scris: [ -> ]gianni este fata ale .

gianni e un baiat mic , firav de 193cm, 101 kg, fost atlet. daca eu sunt fata tu esti o copila. te salut oricum
Pagini: 1 2 3